Katalog

Carolyn Christov-Bakargiev tarafından, Süreyyya Evren’in editörlüğünde hazırlanan 14. İstanbul Bienali Kataloğu; Griselda Pollock, Elvan Zabunyan, Chus Martínez ve Alexander Provan gibi sanat tarihçileri, küratörler ve eleştirmenlerin yanı sıra Vilayanur S. Ramachandran, Emin Özsoy, Jeffrey Peakall ve William Irvine gibi nörobilimden okyanus bilimlerine kadar çeşitli alanlardan bilim insanlarının özel olarak kaleme aldıkları makaleleri içeriyor. 550 sayfadan oluşan katalogda aynı zamanda, bienal katılımcılarının ilk defa bu yayında görülebilecek özgün çizimleri ve yine her katılımcının seçimleriyle şekillenen, 1. yüzyıldan günümüze çok çeşitli metinleri kapsayan bir antoloji bölümü de yer alıyor. 14. İstanbul Bienali Kataloğu’nu buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Rehber

Carolyn Christov-Bakargiev’in kaleme aldığı ve sergi kılavuzu niteliğindeki 14. İstanbul Bienali Rehberi’nde bienalde yer alan işler ve bienal mekânlarıyla ilgili bilgiler bulunuyor. Kitapta yer alan haritalar, tavsiye edilen rotalar ve ulaşım için pratik bilgiler ise deniz ve kara üzerinde en az üç gün sürecek sergi gezme deneyimini kolaylaştırıyor. 14. İstanbul Bienali Rehberi’ni indirmek için lütfen tıklayın.

İKSV ve Yapı Kredi Yayınları tarafından, Vehbi Koç Vakfı’nın katkılarıyla yayımlanan Katalog ve Rehber, bienal mekânlarından, kitabevlerinden ve İKSV’den (Nejat Eczacıbaşı Binası Sadi Konuralp Cad. No: 5, Şişhane, Beyoğlu) 35 TL ve 5 TL karşılığında alınabilir. Bienalin tüm yayınları İKSV Kitaplık uygulamasıyla iPad üzerinden de okunabilir.


Catalogue

The 14th Istanbul Biennial Catalogue (Author: Carolyn Christov-Bakargiev, Editor: Süreyyya Evren) contains articles specially penned for the occasion by curators, art historians and critics including Griselda Pollock, Elvan Zabunyan, Chus Martínez, and Alexander Provan, as well as by such scientists as Vilayanur S. Ramachandran, Emin Özsoy, Jeffrey Peakall, and William Irvine, who represent a wide range of scientific fields from neurology to oceanography. The 550-page Catalogue also includes original drawings by biennial participants, along with an anthology that covers a variety of texts from 1st century to our day, all of which are chosen again by the participants. The 14th Istanbul Biennial Catalogue is downloadable from here, free of charge.

Guidebook

The 14th Istanbul Biennial Guidebook, written by Christov-Bakargiev herself, gives some very helpful insight into the works and venues in the biennial, while the maps, recommended routes, and practical transport information intend to smooth the way for the biennial expedition that will take three days the least on land and sea. To download the 14th Istanbul Biennial Guidebook, please click.

Published by İKSV and Yapı Kredi Publications with the contributions of the Vehbi Koç Foundation, the Catalogue and the Guidebook can be obtained for 35 TL and 5 TL, respectively, from the biennial venues, bookshops, and İKSV Nejat Eczacibasi Building (Sadi Konuralp Cad. No. 5, Şişhane, Beyoğlu). All biennial publications are also available for reading via the İKSV Kitaplik iPad application. If you would like to purchase the biennial publications from abroad, please contact Lara Eram at lara.eram@iksv.org specifying the item, the quantity and the destination. Special discounts are available on wholesales.